От какво се правят удължителите за мигли?
Използват се три вида удължители – Синтетична коприна, Mink и изкуствен Mink
Изкуственият Mink и синтетичната коприна са направени от Полибутилен Терефталат, специален тип полиестер, който може да приема различна форма и извивка след топлинна обработка. Разликата между изкуствен MINK и синтетична коприна е в качеството. Изкуственият MINK е направен от по-високо качество полимери фибри (полибутилен терефталат) и към момента е най-често използваният материал за миглопластика.
MINK се прави от естествен косъм, като той придава най-естествен вид, миглите са по-меки и остават по-дълго.
Трябва ли изкуствените мигли да се мокрят под душа?
Това не е проблем. Препоръчва се миглите да не се мокрят и да се избягва пара само първите 24 часа, за да може лепилото да изсъхне добре . Най-добре е да се използват специални продукти, създадени за почистване на мигли. Нормално е миглите да падат.
Може ли да се носи грим с изкуствените мигли?
Няма проблем , но трябва да се използват oil-free продукти. В противен случай миглите ще изпадат преждевременно. Не се препоръчва използването на спирала, тъй като тя добавя тежест на естествените мигли. Ако все пак решите да използвате спирала, тя НЕ трябва да е водоустойчива.
Както при всяка индустрия, така и при миглопластиката се използва специален запас от думи.
Ето няколко обяснения, за да не се изгубите в превода:
Класически сет – Използва се единичен удължител за всяка естествена мигла.
Volume Lash Set – Сет за Обем – Когато няколко единични удължителя са захванати заедно в основата си, се наричат снопче. В случая едно снопче се захваща за една естествена мигла.
Хибрид – Комбинация на класически и обем удължител, обикновено в съотношение 50:50
Lash Line – Миглена линия –Ъгълът, от който започват миглите ( на горен или долен клепач)
Water Line – Водна линия – Пространството, в което клепачите се съединяват, за да затворят очите. С други думи, пространството между основата на миглите и очната ябълка.
Isolation- Изолация/ Отделяне – отделянето на единична естествена мигла от останалите в миглената линия, използвайки пинсета с помощта на ръката, която не е доминираща.
Основа – Използва се за основата на удължителя или в някои случаи за основата на естествената мигла.
Връзка – Използва се за връзката между удължителя и естествената мигла.
Ретенция – в контекста на „добра“ и „лоша“ ретенция – времето, за което удължителят стои върху естествената мигла.
Видове извивки
Извивка тип С • Най-често използвана. Подходяща за повечето естествени мигли и форми на очите
Извивка тип D • Най – „драматичната“ извивка; Придава илюзия за по-големи очи и има най-видим лифт. Периодът на ретенция би бил намален, ако се използват върху по-малко извити естествени мигли.
Извивка тип СС – Между С и D – Перфектна за клиенти, които искат по-извити мигли, но естествените ѝм мигли не са подходящи за тип D
Извивка тип B • Наподобява натурална извивка • Може да се използва за вътрешните ъгли • Миксира се добре с извивки тип С
Извивка тип L • Наподобява тип В, но са прави в основата си
Извивка тип L+ • При нея има най-силно изразен „лифт” • Подобни на тип С, но прави в основата си.
Класически сет :
Препоръчваме ви да използвате следните диаметри за изготвяне на Вашия класически сет:
0.10 0.15 0.18 0.20
VOLUME LASH SET / Сет за обем:
Препоръчваме ви да използвате следните диаметри за изготвяне на Вашия сет за обем :
0.03 0.05 0.07
0.10 – Само, ако използвате 2D/3D снопчета.
Хибриден сет : Използвате микс от Класически сет и сет за обем;
Единичен Класически Удължител срещу Единичен Плосък удължител
Класическият удължител е кръгъл в основата си и изисква повече баланс при захващането върху естествената мигла. Идва в различни форми и размери.
Плоският удължител е плосък в основата си. Захваща се като пъзел върху естествената мигла. Минусът е, че с тях не се правят снопчета и нямат малки диаметри.
Естествените мигли минават през 3 фази на растеж: Анагенна, Катагенна и Телогенна фаза
Анагенна фаза – Това е фаза, в която миглите растат и често са наричани „бебешки“ мигли. Продължава около 15-20 дни. Тези мигли са по-слаби и е препоръчително да не се прилага тежест върху тях.
Катагенна фаза – Счита се за преходна фаза. Продължава между 14 и 21 дни. Тези мигли са със средна дължина и са най-подходящи за удължители. Би имало най-добра ретенция.
Телогенна фаза – Фаза на покой, продължаваща между 30-45 дни. Докато новата мигла във фоликула расте, избутва тази в телогенна фаза. След това цикълът започва отначало от анагенна фаза.